XXVIII Niedziela Zwykła – 11.10.2020 r.


1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
– we wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana;
– w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
– w piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
– w sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
2. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.20, a w niedzielę po Mszy świętej o godz. 17.00. Modlitwa różańcowa jest prowadzona przez następujące grupy:
– w poniedziałek, we wtorek i w środę – przez Róże Różańcowe;
– w czwartek i w piątek – przez dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i dzieci z naszej parafii.
3. Dzisiaj swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II.
4. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede wszystkim gorącą modlitwą.
5. W piątek, 16 października – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – podczas różańca będziemy dziękować Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosić o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
6. Przed nami miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki na wypominki listopadowe i roczne. Bardzo prosimy aby czytelnie wypisać imiona zmarłych, których będziemy polecali Bogu podczas modlitwy różańcowej przez cały miesiąc listopad od poniedziałku do soboty o godz. 17.20, a także podczas Mszy świętej o godz. 18.00 , a w niedziele o godz. 17.00. Wypominki można składać w zakrystii.
7. 18 października przypada już 15-ta edycja międzynarodowej kampanii “Milion dzieci modli się na różańcu”. W ramach tej kampanii w naszym Sanktuarium w niedzielę o godz. 9.30 odmówimy różaniec, prosząc Boga o pokój na świecie. Do wzięcia udziału w nabożeństwie różańcowym zapraszamy dzieci z naszej parafii i dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej. Szczegóły kampanii na stronie modlitwa miliona dzieci pl.
8. Uczniów z klasy ósmej zapraszamy na kolejne spotkanie przed przyjęciem sakramentu bierzmowania w przyszłą niedziele. Spotkanie rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 17.00.
9. Solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz św. Antoniego patrona naszej świątyni.