XXIX Niedziela Zwykła – 18.10.2020 r.


1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. W naszym Sanktuarium dzisiaj gościmy braci kleryków z Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy przybliżają nam sprawy misji. Bóg zapłać za złożone ofiary na Misje i Misjonarzy z naszej Prowincji OO. Bernardynów pracujących w krajach misyjnych.
2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Piotra z Alkantary, kapłana;
– we wtorek – Uroczystość św. Jana Kantego, Głównego Patrona Archidiecezji;
– w środę – wspomnienie Jakuba Strzemię, biskupa;
– w czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża;
– w piątek – święto Jana Kapistrana, założyciela naszej prowincji;
3. Zapraszamy na modlitwę różańcową. W dni powszednie o godz. 17.20, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17.00.
4. Zbliża się miesiąc listopad, w którym wspominamy i pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych z naszych rodzin. Przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki na wypominki listopadowe i roczne. Bardzo prosimy, aby czytelnie wypisać imiona zmarłych, których będziemy polecali Bogu podczas modlitwy różańcowej przez cały miesiąc listopad od poniedziałku do soboty o godz. 17.20, a także podczas Mszy świętej o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.00. Wypominki można składać w zakrystii.
5. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy swoimi ofiarami wysokości 1680 zł wsparli w ubiegłą Niedzielę Dzieło Nowego Tysiąclecia, pomagając tym samym polskiej, uzdolnionej młodzieży chcącej studiować, a pochodzącej z ubogich rodzin.
6. Papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zaprasza dziś i jutro dzieci do udziału w modlitewnej kampanii “Milion dzieci modli się na różańcu”. Celem tej inicjatywy modlitewnej jest przede wszystkim pokazanie, że ufna modlitwa dzieci może lecieć jak strzała prosto do serca Boga i w ten sposób wywiera wielki wpływ. Jakże więc potężna jest modlitwa różańcowa, gdy dzieci modlą się o pokój i jedność w rodzinach, w ich własnym narodzie i na całym świecie!
7. Ponieważ nie wszyscy wierni, mimo gorącego pragnienia, będą mogli brać udział we Mszy Świętej w niedzielę oraz w innych dniach nakazanych, ks. abp Marek Jędraszewski udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej dla wszystkich wiernych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.
8. Pragniemy poinformować, że ze względu na bezpieczeństwo wiernych i obostrzenia epidemiologiczne odwołujemy jutrzejsze uroczystości ku czci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
9. Przypominamy, że po wejściu do kościoła dezynfekujemy ręce a także zakrywamy usta i nos za pomocą maseczki lub części odzieży.
10. Solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz św. Antoniego patrona naszej świątyni.