XXV Niedziela Zwykła – 22.09.2019

XXV Niedziela Zwykła – 22.09.2019


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana;
– w środę – wspomnienie błogosławionego Władysława z Gielniowa, kapłana, patrona naszej prowincji i Warszawy;
– w piątek – wspomnienie świętego Wincentego a Paulo, kapłana;
– w sobotę – wspomnienie świętego Wacława, męczennika;
2. W środę rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu.
3. W przyszłą niedziele będziemy sprawować o godzinie 19.00 Msze świętą w intencji naszej Ojczyzny.
4. Ksiądz Dziekan Bogusław zaprasza na Pielgrzymkę z Zakopanego do Lewoczy, która odbędzie się w niedzielę 29 września. Wyjazd o godz. 10.00 z parkingu autobusowego przy Łukaszówkach. Koszt 40 zł. Przy zapisie należy podać Pesel i złożyć osobisty podpis (wymaga ubezpieczyciel (PZU).
5. Informujemy wszystkich zainteresowanych, że przy naszym klasztorze powstaje Parafialne Wsparcie Edukacyjne, które będzie udzielać pomocy w nauce (wyrównywanie braków, doskonalenie umiejętności w zakresie języka polskiego i innych przedmiotów) w systemie kompletów indywidualnych. Zajęcia będą się odbywały w sali Ks. Jerzego Popiełuszki przy klasztorze. Zapraszamy nauczycieli wolontariuszy do współpracy i zachęcamy młodzież do korzystania z tej formy pomocy edukacyjnej. Zgłoszenia w zakrystii lub telefonicznie na numer 667 151 705. Przy zgłoszeniu należy podać szkołę, klasę i przedmiot.
6. Czwartego października, w naszej parafii przeżywać będziemy odpust ku czci św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego zakonu. Zapraszamy wszystkich parafian i przyjaciół na tę uroczystość.
7. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz Św. Antoniego patrona naszej świątyni.