XXIV Niedziela Zwykła – 12.09.2021r.


1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
– we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
– w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
– w czwartek – wspomnienie męczenników: Korneliusza i Cypriana;
– w piątek – święto Stygmatów św. Ojca Franciszka;
– w sobota – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika i patrona Polski;
2. Msza święta dla dzieci w naszym Sanktuarium jest sprawowana w każdą niedzielę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci z naszej parafii i te które w naszej świątyni przygotowują się do przyjęcia sakramentów. Dzieci za udział otrzymują naklejkę nawiązującą do Ewangelii, którą wklejają w odpowiednie miejsce w książce. Książeczkę można odebrać w zakrystii.
3. Spotkanie dla kandydatów na ministranta oraz tych, którzy pragną służyć przy ołtarzu Chrystusa Pana w niedziele o godz. 9.30 w zakrystii.
4. Uczniów z klasy siódmej zapraszamy na pierwsze spotkanie przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania w poniedziałek. Spotkanie rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00. Program spotkań dla uczniów klasy 7 i 8 zamieszczony jest na naszej stronie internetowej www.zakopane.bernardyni.pl
5. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na misje. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
6. W niedzielę swoje imieniny obchodzi br. January. Z tej racji życzymy mu dużo zdrowia, radości, pokoju serca, błogosławieństwa Bożego na każdy dzień, opieki św. Franciszka z Asyżu i wiele radości ze służby w Zakonie. Za wszelkie prace, życzliwość i dobroć składamy serdeczne podziękowania. Zapraszamy na Mszę świętą imieninową, którą w intencji br. Januarego będziemy sprawować w sobotę o godz. 18.00.
7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.