XXII Niedziela Zwykła – 28.08.2022 r.


1. Serdecznie witamy wszystkich turystów i gości, którzy na terenie naszej zakopiańskiej parafii przeżywają czas urlopów i wakacji. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz odnowy sił fizycznych i duchowych.
2. W każdy wtorek po porannej i wieczornej Mszy świętej odprawiamy nabożeństwo do świętego Antoniego z odczytaniem próśb i podziękowań, które można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.
3. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
– w sobotę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
4. W czwartek 1 września Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego 2022/2023 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 – o godz. 8.00, a dla młodzieży z Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego – o godz. 10.30. Zapraszamy do udziału we Mszy św. dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, trenerów, katechetów i wszystkich pracowników Szkół. Życzymy wszystkim „Szczęść Bożę” w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 7.00 – modlić się będziemy o nowe, dobre i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek o godz. 7.00 Msza św. za wszystkich chorych i cierpiących z naszej parafii. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź w czasie Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem od godz. 17.30. Zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi dzieci i młodzież.
6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic Różańca świętego.
7. Msza święta dla dzieci w naszym Sanktuarium jest sprawowana w każdą niedzielę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci z naszej parafii i te które w naszej świątyni przygotowują się do przyjęcia sakramentów. Dzieci za udział otrzymują naklejkę nawiązującą do Ewangelii.
8. W przyszłą niedziele będziemy zbierać ofiary do puszek na misje.
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.