XX Niedziela Zwykła – 14.08.2022 r.

XX Niedziela Zwykła – 14.08.2022 r.


1. Serdecznie witamy wszystkich turystów i gości, którzy na terenie naszej zakopiańskiej parafii przeżywają czas urlopów i wakacji. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz odnowy sił fizycznych i duchowych.
2. W naszym Sanktuarium jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy by, choć na chwilę przybyć i oddać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu i powierzyć Mu wszystkie sprawy i troski naszego serca.
3. Codziennie o godz. 17.20 odmawiamy Różaniec przed Najświętszym Sakramentem, który prowadzi wspólnota „Żywego Różańca”.
4. W każdy wtorek po porannej i wieczornej Mszy świętej odprawiamy nabożeństwo do świętego Antoniego z odczytaniem próśb i podziękowań, które można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.
5. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte jak w każdą niedziele. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej.
– we wtorek – wspomnienie św. Beatrycze Silvy, dziewicy;
– w środę – święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej;
– w sobotę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
6. Trwa malowanie dachu na kościele. Prace wykonuje firma zakopiańska. W związku z tym bardzo prosimy o ostrożność i wyrozumiałość w związku z ograniczeniami, jakie towarzyszą wykonywanym pracom.
7. Dziś w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczyna się Odpust ku czci Wniebowzięcia NMP i potrwa do przyszłej niedzieli. W piątego o godz. 15.00 procesja Zaśnięcia NMP, a w niedziele o godz. 7.00 procesja Wniebowzięcia NMP, która zakończy się uroczystą Mszą św. o godz. 11.00. Zachęcamy do pielgrzymowania w tych dniach do Kalwarii Zebrzydowskiej.
8. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę. O wszystkich naszych dobroczyńcach pamiętamy w modlitwach.
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.