VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020 r.

VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020 r.


1. Dziś w Kościele rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach, jak również za uzależnionych i w intencji ich rodzin.
2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do obchodzenia Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Msze św. z posypaniem głów popiołem sprawować będziemy o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Od Środy Popielcowej do Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty (dawne tzw. Suche Dni).
3. Zapraszamy na nabożeństwa Pasyjne odprawiane w naszej świątyni w Wielkim Poście:
– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po Mszy św. o godz. 11.30.
– Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00.
– Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 15.00.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
5. Pragniemy już dzisiaj poinformować, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu, która przypada 22 marca.
6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic Różańca świętego.
7. Uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr. 3 i ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego zapraszamy na kolejne spotkanie przed przyjęciem sakramentu bierzmowania w przyszłą niedziele. Spotkanie rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 11.30.
8. Dziś zbieramy ofiary do puszek na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
9. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Zakopanem informuje, że od dnia 1 marca rozpoczyna się nabór dzieci do klas I szkoły podstawowej.
10. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem naszej zakonnej modlitwy.