VI Niedziela Wielkanocy – 15.05.2023 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony;
– we wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski;
– w środę – wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika.
– w czwartek – wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika;
– w sobotę– święto Bernardyna ze Sieny, kapłana;
2. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni są odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
3. We wtorek przypada VI Tydzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy, patrona naszego Sanktuarium. Msza święta z kazaniem o godz. 18.00.
4. W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy św., strażacy zbierają ofiary przed naszym Sanktuarium na pogorzelców ze Starej Pardałówki. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
5. Wspólnota modlitewna Róż Różańcowych z naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 27 maja. Zapraszamy chętnych parafian do udziału w majowej modlitwie na Dróżkach Kalwaryjskich. Prosimy wpisać się na listę uczestników, która znajduje się w zakrystii, do niedzieli 21 maja.
6. Nadchodzące wydarzenia w naszej parafii:
• Spowiedź dzieci przed I Komunią Świętą: 20 maja o godz. 9.00
• Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej: 21 maja o godz. 10.00, 11.30 i 13.30
• Rocznica I Komunii Świętej: 28 maja o godz. 11.30
• Uroczystość Bożego Ciała: 08 czerwca
• Odpust ku czci św. Antoniego z Padwy: 11 czerwca

7. Ks. Lesław Mirek zaprasza w najbliższą niedzielę, 21 maja, do Domu Rekolekcyjnego „Księżówka”, gdzie będzie miała miejsce uroczysta Msza św. o godz. 10.00 z instalacją relikwii św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.

8. Wszystkich mężczyzn, którzy myślą o powołaniu zakonnym, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań przez stronę internetową powolanie.bernardyni.pl lub media społecznościowe duszpastertwa.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej oraz św. Antoniego patrona naszego sanktuarium i parafii.