Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21.05.2023 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu;
– w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych,
– w piątek – wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana;
– w niedzielę – uroczystość Zesłania Ducha Świętego;
2. Dzisiejsza niedziela łączy się w naszej parafii z uroczystością I Komunii Świętej. Składam podziękowanie dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie się w przygotowanie tego dnia. Kontynuacją dzisiejszego dnia będzie „biały tydzień”, w którym dzieci będą uczestniczyły we Mszach św. od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
3. We wtorek przypada VII Tydzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy, patrona naszego Sanktuarium. Msza święta z kazaniem wyjątkowo o godz. 07.00.
4. W przyszłą niedziele o godz. 11.30 będzie sprawowana Msza św. w intencji dzieci, które rok temu po raz pierwszy przyjęły Ciało Pańskie do swego serca w naszej świątyni, aby były wierne w swoim życiu Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi.
5. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni są odprawiane w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
6. W niedzielę 28 maja przy naszym kościele będą kwestować wolontariusze na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy każdego, kto jest otwarty na człowieka cierpiącego o wsparcie tej akcji i hojne datki na potrzeby Hospicjum, które prowadzi domową opiekę nad ludźmi terminalnie chorymi.
7. Wspólnota modlitewna Róż Różańcowych z naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 27 maja. Zapraszamy chętnych parafian do udziału w majowej modlitwie na Dróżkach Kalwaryjskich. Prosimy wpisać się na listę uczestników, która znajduje się w zakrystii, do niedzieli 21 maja.
8. Wszystkich mężczyzn, którzy myślą o powołaniu zakonnym, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań przez stronę internetową powolanie.bernardyni.pl lub media społecznościowe duszpastertwa.
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej oraz św. Antoniego patrona naszego sanktuarium i parafii.