Uroczystość Najświętszej Trójcy – 07.06.2020 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 07.06.2020 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej;
– we wtorek – kolejny dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy, patrona naszej parafii. Msza święta z kazaniem o godz. 18.00.
– w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte jak w niedzielę, nie będzie tylko Eucharystii. o godz. 11:30.
– w piątek – wspomnienie błogosławionych męczenników Anastazego Pankiewicza i Towarzyszy;
– w sobotę – uroczystość św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła, patrona naszej parafii. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 18.00 z kazaniem odpustowymi.
– w niedziele – ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. ANTONIEGO Z PADWY.
2. Pragniemy poinformować, że w tym roku nie będzie tradycyjnej procesji Bożego Ciała do czterech ołtarzy, jak w poprzednie lata ze względu na ograniczenia epidemiologiczne. Natomiast procesję zorganizujemy na terenie przykościelnym z jednym ołtarzem na schodach przed kościołem, gdzie będą śpiewane Ewangelie z procesją po placu przed kościołem. Bardzo prosimy o uczestnictwo zarówno Asystę Góralską jak i panie noszące figurę św. Antoniego. Ze względu na zachowanie odległości między osobami w procesji będzie brała udział ograniczona liczba asysty.
3. W sobotę swoje imieniny obchodzi o. Antoni Kluska, proboszcz. Z tej racji życzymy mu dużo zdrowia, radości, pokoju serca, Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, opieki św. Franciszka oraz swojego Patrona i wiele radości ze służby w kapłaństwie i Zakonie. Za wszelkie prace, życzliwość i dobroć składamy serdeczne podziękowania. Otoczmy Solenizanta o. Antoniego naszą modlitwą. Zapraszamy na Mszę świętą imieninową w niedzielę o godz. 11.30, którą będzie sprawował o. Antoni.
4. W sobotę 13 czerwca o godz. 18:00 odbędzie się w naszej parafii Uroczystość udzielenia Sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Sakramentu udzieli o. bp. Damian Muskus. Serdecznie zapraszamy wspólnotę parafialną do udziału we Mszy świętej. Kandydatów i świadków, prosimy o zajęcie swoich miejsc o godz. 17:30. W tym tygodniu pamiętajmy o modlitwie za naszą młodzież, która przyjmie sakrament bierzmowania.
5. W niedzielę 14 czerwca będziemy przeżywać parafialny odpust ku czci św. Antoniego z Padwy.
• Na Mszę świętą o godz. 10.00 zapraszamy Rodziców z małymi dziećmi, nad którymi wzywać będziemy Bożego Błogosławieństwa.
• Na Sumie Odpustowej o godz. 11.30 złożymy życzenia imieninowe o. Antoniemu z racji imienin.
• Na Mszę świętą o godz. 17.00 zapraszamy pary małżeńskie obchodzące swoje Jubileusze, podczas której będziemy dziękować Bogu za wspólnie przeżyte lata. Bardzo prosimy o zgłoszenie par małżeńskich w zakrystii.
Wszystkich parafian i gości zapraszamy do udziału w naszym parafialnym święcie.
6. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej świątyni są odprawiane w dni powszednie po Mszy o godz. 18:00 i w niedziele o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
7. W przyszłą niedziele będziemy zbierać ofiary do puszek na misje.
8. Przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej, od tej pory zobowiązani jesteśmy do uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej, pod sankcją grzechu ciężkiego. Metropolita krakowski udzielił dyspensy tylko dla: osób w wieku 65 lat i więcej, wiernych z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Przypominamy, że nadal po wejściu do kościoła dezynfekujemy ręce a także zakrywamy usta i nos za pomocą maseczki lub części odzieży.
9. Informujemy, że Msza Święta z udzieleniem Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 21 czerwca. Spotkanie organizacyjne dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców w środę o godz. 19.00.
10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.