Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020 r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W tym dniu Msze św. o godz. 7:00; 9:00 i 18:00;
– we wtorek – kolejny dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy, patrona naszej parafii. Msza święta z kazaniem o godz. 18.00.
– w środę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
– w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakona i kleryków z naszego seminarium, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
– w piątek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
– w przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto też pamiętać, że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.
2. Przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej, od tej pory zobowiązani jesteśmy do uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej, pod sankcją grzechu ciężkiego. Metropolita krakowski udzielił dyspensy tylko dla: osób w wieku 65 lat i więcej, wiernych z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Przypominamy, że nadal po wejściu do kościoła dezynfekujemy ręce a także zakrywamy usta i nos za pomocą maseczki lub części odzieży.
3. Nabożeństwa czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej świątyni są odprawiane w dni powszednie po Mszy o godz. 18:00 i w niedziele o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
4. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 7.00 – modlić się będziemy o nowe, dobre i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek o godz. 7.00 Msza św. za wszystkich chorych i cierpiących z naszej parafii. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź w czasie Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem od godz. 17.30.
5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic Różańca świętego.
6. Informujemy, że Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania odbędzie się 13 czerwca o godz. 18.00, a I Komunia Święta 21 czerwca o godz. 11.30.
7. Pragniemy poinformować, że w tym roku nie będzie tradycyjnej procesji Bożego Ciała do czterech ołtarzy, jak w poprzednie lata ze względu na ograniczenia epidemiologiczne. Natomiast procesję zorganizujemy na terenie przykościelnym z jednym ołtarzem na schodach przed kościołem, gdzie będą śpiewane Ewangelie z procesją po placu przed kościołem. Bardzo prosimy o uczestnictwo zarówno Asystę Góralską jak i panie noszące figurę św. Antoniego. Ze względu na zachowanie odległości między osobami w procesji będzie brała udział ograniczona liczba asysty. Dokładniejsze informacje dotyczące Procesji Bożego Ciała podamy w przyszłą niedzielę.
8. Wszystkim parafianom, dobrodziejom, gościom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru składamy nasze serdeczne życzenia dobrego wypoczynku, odnowy sił duchowych i fizycznych.