Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26.11.2023 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26.11.2023 r.


1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera;
– we wtorek – wspomnienie św. Jakuba z Marchii, prezbitera;
– w środę – święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego;
– w czwartek – święto św. Andrzej Apostoł;
– w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;,
– w przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy okres Roku Liturgicznego – Adwent.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 7.00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących z naszej parafii. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź w czasie Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem od godz. 17.30. Zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi dzieci i młodzież.
3. W niedzielę o godz. 6.30 zapraszamy do naszego Sanktuarium na wspólną modlitwę Godzinkami ku czci NMP.
4. Roraty w naszej świątyni będą sprawowane w dni powszednie o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, a w sposób szczególny dzieci z lampionami. Po Mszy świętej, tradycyjnie zapraszamy wszystkie dzieci na drożdżówkę do Oratorium.
5. Zapraszamy wszystkie rodziny do udziału w konkursie na rodzinny lampion. Lampion powinny być wykonane własnoręcznie przez rodziców i dzieci, które będą z nimi uczestniczyć w roratach. Konkurs rozpocznie się 4 grudnia i potrwa do 20 grudnia. Wyniki zostaną ogłoszone 22 grudnia.
6. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
7. Msza święta dla dzieci w naszym Sanktuarium jest sprawowana w każdą niedzielę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci.
8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic Różańca świętego.
9. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie można się zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny i w świece Caritas. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele życzymy dobrego tygodnia.
11. W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty: Śp. Annę Kędrynę i Śp. Łucję Mochyłę. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”