I Niedziela Adwentu – 03.12.2023 r.

I Niedziela Adwentu – 03.12.2023 r.


1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Roraty w naszej świątyni będą sprawowane w dni powszednie o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, a w sposób szczególny dzieci z lampionami. Po Mszy świętej zapraszamy wszystkie dzieci na drożdżówkę i herbatę do Oratorium.
2. Zapraszamy wszystkie rodziny do udziału w konkursie na rodzinny lampion. Lampion powinny być wykonane własnoręcznie przez rodziców i dzieci, które będą z nimi uczestniczyć w roratach. Konkurs rozpocznie się 4 grudnia i potrwa do 20 grudnia. Wyniki zostaną ogłoszone 22 grudnia.
3. Nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny będziemy odprawiać po Mszy Świętej o godz. 18.00.
4. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
– w piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, głównej Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego i naszej bernardyńskiej Prowincji. Po Mszy św. o godz. 18.00 dokonamy poświęcenia Zakonu Matce Bożej Niepokalanej.
5. W niedzielę o godz. 6.30 zapraszamy do naszego Sanktuarium na wspólną modlitwę Godzinkami ku czci NMP.
6. W niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 Ojciec Proboszcz poświęci medaliki dzieciom z klasy trzeciej.
7. Uczniów z klasy siódmej zapraszamy na kolejne spotkanie przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania w niedzielę 10 grudnia. Spotkanie rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 17.00.
8. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można się zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny i w świece Caritas. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
9. W przyszłą niedziele będziemy zbierać ofiary do puszek na misje.
10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele życzymy dobrego tygodnia.
11. W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty: Śp. Annę Wrońską. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”