Święto Chrztu Pańskiego – 10.01.2021 r.


1. Przeżywamy dziś Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Narodzenia Pańskiego; jednak według zwyczaju w Polsce, można nadal śpiewać kolędy, a szopki i choinki mogą pozostać w naszych domach i kościołach do dnia 2 lutego.

2. W trosce o zdrowie parafian, pragniemy poinformować, (jak wiele innych parafii), że w tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy i odwiedzin rodzin naszej parafii po domach.
W zamian serdecznie zapraszamy parafian ulicami, na Mszę świętą kolędową, którą będziemy sprawowali w Waszej intencji o godzinie 18.00. Po Eucharystii będziemy rozdawać pamiątkowe książeczki kolędowe, obrazki oraz kadzidło i kredę a także pobłogosławimy przyniesioną przez Was wodę.

Program Mszy świętych:
11.01. Poniedziałek: Jaszczurówka – cała
12.01. Wtorek: Droga na Bystre, Bory i ul. Droga na Antałówkę i Koziniec
13.01. Środa: Droga do Olczy numery parzyste
14.01. Czwartek: Droga do Olczy numery nieparzyste
Jeśli ktoś z tej racji chciałby złożyć ofiarę kolędową, będzie to mógł zrobić składając ofiarę w kopercie na tacę w czasie Mszy św. Będziemy bardzo wdzięczni za Waszą pomoc na rzecz Sanktuarium i klasztoru.

3. Burmistrz Miasta Zakopane i Parafie Zakopiańskie serdecznie zapraszają na XII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych pod hasłem “Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodził”.
W ramach tego festiwalu zapraszamy do naszego kościoła 30 stycznia w sobotę. W programie o godzinie 18.00 Msza święta, a po niej koncert zespołu „Vechi Acum”. Szczegółowy program koncertów znajduje się na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

4. Wszystkim wiernym naszej parafii życzymy wierności przyrzeczeniom Chrztu Świętego, oraz Bożych darów i łask w nadchodzącym tygodniu.