II Niedziela Zwykła- 17.01.2021 r.


dav

1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
– w czwartek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;

2. W czwartek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w piątek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

3. W miniony czwartek zakończyliśmy parafialną kolędę. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie do udziału we Mszy świętej wieczornej, podczas której modliliśmy się o potrzebne łaski dla Waszych Rodzin. Dziękujemy za poświęcony nam czas, życzliwość i złożone ofiary na rzecz Sanktuarium i klasztoru.

4. „W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989.
Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy”.

5. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki patrona naszej parafii św. Antoniego. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej.