Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28.04.2019

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28.04.2019


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy;
– we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski;
– w środę – wspomnienie dowolne św. Józefa Rzemieślnika;
– w czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
– w piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej patronki Polski; W tym dniu Msze św. jak w niedzielę. (7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 17:00, 19:00)
– w sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika;
2. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za udział w Triduum Paschalnym. Bratu Januaremu i Współpracownikom za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz wystrój świąteczny kościoła. Wdzięczną modlitwą obejmujemy, biorących czynny udział w liturgii: Młodzież, Siostry Zakonne, oraz Wszystkich, którzy przyczynili się do godnego i spokojnego przebiegu Wielkiego Tygodnia. Nasze podziękowanie składamy również Straży przy Grobie Pana Jezusa, oraz Paniom i Panom niosącym feretrony, sztandary, baldachim, członkom naszej parafialnej – góralskiej asysty. Niech Dobry Bóg przez wstawiennictwo św. Antoniego, wynagrodzi Wszystkim, trud, poświęcenie i ofiarność serc – obfitością swych łask i błogosławieństw. Bóg zapłać za ofiary składane w czasie świąt na tacę.
3. Ojciec Antoni Kluska kapelan Solidarności zakopiańskiej i nowotarskiej zaprasza dzisiaj na Msze świętą o godz. 19:00, która będzie sprawowana w intencji naszej Ojczyzny.
4. W środę rozpoczyna się miesiąc Maj, w którym oddajemy szczególną cześć Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w naszej świątyni w dni powszednie po Mszy o godz. 18:00 i w niedziele o godz. 18:30 . Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 7:00 – modlić się będziemy o nowe, dobre i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną wyjątkowo w czwartek od godz. 9:00.
6. W piątek 3 maja w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu zgromadzą się maturzyści na modlitwę przed swoimi egzaminami. O godz. 15:30 nabożeństwo i okazja do spowiedzi, o godz. 16:00 Msza Święta. Zachęcamy do udziału.
7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. sprawowanej w intencji żywych i zmarłych członków Żywego Różańca o godz. 7:00 zmiana tajemnic Różańca świętego.
8. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00.
9. Wieloletnią tradycją naszej archidiecezji jest, że w nowennie przed uroczystością św. Stanisława, odprawianej w katedrze na Wawelu, uczestniczą parafie wraz ze swymi duszpasterzami, które w roku poprzednim przeżywały wizytację kanoniczną biskupa. Nasza parafia wraz z całym dekanatem zakopiańskim została zaproszona w niedzielę 5 maja na Mszę św. o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału.
10. Wszystkim parafianom i gościom, sympatykom naszego kościoła i klasztoru składamy nasze serdeczne życzenia dobrego wypoczynku i odnowy sił duchowych i fizycznych.