Koncert kolęd

Koncert kolęd


W ramach X Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych, organizowanych tradycyjnie przed Burmistrza Miasta Zakopanego Leszka Dorulę i Parafie Zakopiańskie pod tytułem “Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodził”.

20 stycznia 2019 roku w naszym zakopiańskim kościele odbył się koncert, który rozpoczęła Msza święta o godzinie 1130 po niej wystąpił zespół i kapela Rodziny Lassaków “Heliosów” z Zakopanego liczący 9 członków w przepięknych strojach góralskich. Koncert trwał ok. godziny, przy pełnym kościele nie tylko parafian ale i gości przebywających na feriach zimowych w Zakopanem. Była to dla wszystkich wspaniała uczta duchowa. Zespół śpiewał i grał kolędy i pastorałki. Nuta góralska niosła się po całym kościele. Artystów powitał i następnie podziękował o. Antoni Kluska gwardian i proboszcz parafii. Po zakończonym koncercie artystów podjęto obiadem w refektarzu klasztornym.

Trzeba wspomnieć, że festiwal trwa przez cały okres kolędowy tj. od 24 grudnia 2018 r. do 2 lutego 2019 r. w każdą sobotę i niedzielę w innej parafii i innym kościele Zakopanego.

Koncert Kolęd