IV Niedziela Zwykła – 28.01.2024 r.

IV Niedziela Zwykła – 28.01.2024 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek – wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy;
– w środę – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana;
– w piątek – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem gromnic o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00. Jest to również 27 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Polecamy w tym dniu waszym modlitwom wszystkie osoby poświęcone na służbę Bogu. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na zakony kontemplacyjne.
– w sobotę – wspomnienie dowolne św. Błażeja. Po Mszach św. udzielać będziemy błogosławieństwa gardła oraz poświęcimy jabłka.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 7.00 – modlić się będziemy o nowe, dobre i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek o godz. 7.00 Msza św. za wszystkich chorych i cierpiących z naszej parafii. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź w czasie Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem od godz. 17.30. Zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi dzieci i młodzież.
3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic Różańca świętego.
4. Msza święta dla dzieci w naszym Sanktuarium jest sprawowana w niedzielę o godz. 10.00.
5. Uczniów z klasy siódmej zapraszamy na kolejne spotkanie przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania w niedzielę 4 lutego. Spotkanie rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 17.00.
6. W poniedziałek swoje imieniny będzie obchodzi o. Konstancjusz Makówka – kapelan szpitala. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Msza święta w jego intencji będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 18.00.
7. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki patrona naszego Sanktuarium św. Antoniego. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej.