II Niedziela Zwykła – 14.01.2024 r.

II Niedziela Zwykła – 14.01.2024 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek – święto świętych Berarda i Towarzyszy, męczenników;
– w środę – wspomnienie św. Antoniego, opata;
– w piątek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
– w sobotę – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;
2. W środę zakończyliśmy parafialną kolędę. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach i mieszkaniach. Dziękujemy za poświęcony nam czas, życzliwość i złożone ofiary na rzecz Sanktuarium i klasztoru. Jeśli ktoś w tych dniach nie mógł przyjąć księdza, a ma takie życzenie może w zakrystii umówić się na termin.
3. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 17.00 zapraszamy na koncert kolęd wykonaniu Studenckiego Zespołu Góralskiego Skalni.
4. Msza święta dla dzieci w naszym Sanktuarium jest sprawowana w niedzielę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci z naszej parafii i te które w naszej świątyni przygotowują się do przyjęcia sakramentów.
5. W każdy wtorek po porannej i wieczornej Mszy świętej odprawiamy nabożeństwo do świętego Antoniego z odczytaniem próśb i podziękowań, które można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.
6. W związku z Jubileuszem 800 – lecia od stworzenia przez św. Franciszka z Asyżu pierwszej stajenki w Greccio, Penitencjaria Apostolska udzieliła specjalnego odpustu (pod zwykłymi warunkami) dla wszystkich, którzy do 2 lutego 2024 r. nawiedzą kościół franciszkański i zatrzymają się na modlitwie przed umieszczonymi tam żłóbkami.
7. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki patrona naszego Sanktuarium św. Antoniego. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej.