II Niedziela Adwentu – 04.12.2022 r.


1. Roraty w naszej świątyni są sprawowane w dni powszednie o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, a w sposób szczególny dzieci z lampionami. Po Mszy świętej zapraszamy dzieci na herbatę i drożdżówkę do Oratorium.
2. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w środę – wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła;
– w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, głównej Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego i naszej bernardyńskiej Prowincji. Po Mszy św. o godz. 18.00 dokonamy poświęcenia Zakonu Matce Bożej Niepokalanej.
3. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na misje. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
4. Spotkanie dla kandydatów na ministranta oraz tych, którzy pragną służyć przy ołtarzu Chrystusa Pana w niedziele o godz. 9.30 w zakrystii.
5. Msza święta dla dzieci w naszym Sanktuarium jest sprawowana w każdą niedzielę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci.
6. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można się zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny wypiekane przez siostry Bernardynki i w świece Caritas. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
7. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz św. Antoniego patrona naszej świątyni.
8. W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty: Śp. Zdzisława Trychtę. „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”