2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 05.01.2020 r.

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 05.01.2020 r.


1. W poniedziałek – przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli. Podczas każdej Mszy świętej, poświęcimy kredę i kadzidło. Ofiary w tym dniu zbierane na tacę będą przeznaczone na wsparcie naszych bernardyńskich misjonarzy.
2. Jutro na Mszy świętej o godzinie 11.30 poświęcimy baldachim wykonany przez siostry Westiarki z Krzeptówek – dar dzieci I Komunijnych, obecnie uczęszczających do piątej klasy.
3. W naszej parafii trwa Kolędą. Kapłan przychodzi w imieniu Chrystusa, aby pobłogosławić nasze rodziny i mieszkania. Na jego przyjście przygotujmy stół nakryty białym obrusem, świece, krzyż, Pismo Święte, wodę świeconą i kropidło, oraz zeszyty do religii dzieci i młodzieży. Postarajmy się, aby była obecna cała rodzina.
Plan Kolędy:
7.01. Wtorek: od godz. 16.00 : ul. Droga na Bystre;
08.01. Środa: od godz. 16.00 : ul. Balzera;
09.01. Czwartek: od godz. 16.00 : ul. Brzozowskiego, ul. Broniewskiego i KBK;
10.01. Piątek: od godz. 16.00 : Bory, ul. Droga na Antałówkę i Koziniec;
11.01. Sobota: od godz. 10.00 : Droga do Olczy numery parzyste i nieparzyste;
4. Burmistrz Miasta Zakopane i Parafie zakopiańskie serdecznie zapraszają na XI Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych pod hasłem “Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodził”.
W ramach tego festiwalu zapraszamy do naszego kościoła 1 lutego w sobotę. W programie o godzinie 1800 Msza święta, a po niej koncert Chóru Nauczycielskiego SP5 z Zakopanego. Szczegółowy program koncertów znajduje się na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
5. Wszystkim solenizantom, parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz Św. Antoniego patrona naszej świątyni. Niech Boże Dziecię opromienia każdy dzień Waszego życia i błogosławi.