Życzenia świąteczne o. Antoniego

Życzenia świąteczne o. Antoniego


Drodzy Parafianie, Przyjaciele i Dobrodzieje naszego kościoła i klasztoru!
Szkoda, że nie bezpośrednio od ołtarza, a tą właśnie drogą pragniemy Wam złożyć najlepsze życzenia i dać wyraz temu, że w czasie świąt Wielkanocnych szczególnie o sobie wzajemnie myślimy i za siebie wzajemnie się modlimy. Puste kościoły, tęsknota ludzi za uczestnictwem we Mszy Świętej i sakramentach świętych. Dobrze to rozumiemy. Ale także smutną jest rzeczą dla kapłana patrzeć na pusty kościół. Myślę, że Pan Bóg dopuścił na nas wszystkich to doświadczenie, abyśmy mocno zatęsknili za tym co najważniejsze w życiu chrześcijanina katolika a z czego teraz nie możemy korzystać.
Pozostaje nam Nadzieja i Wiara – obyśmy w tym wytrwali.
Ze względu na sytuację w jakiej się znaleźliśmy, przyszło nam przeżywać Święta Zmartwychwstania Pańskiego w swojej rodzinie, w domu, ale i nie możemy zapominać o Rodzinie, jaką jest Parafia. Dlatego obejmując myślą i modlitwą wszystkich Parafian, Przyjaciół i Dobrodziejów w imieniu naszej wspólnoty klasztornej Ojców: o. Antoniego Kluski, o Daniela Kęski, o. Stanisława Górniego, o. Zachariasza Polaka, o. Konstancjusza Makówki i brata Januarego Kazimierskiego pragnę złożyć Wam Kochani najlepsze życzenia:
-Zdrowych i pogodnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech upłyną w miłości, radości, wzajemnym zrozumieniu i poszanowaniu, niech posłużą odnowie życia rodzinnego.
– Niech upływają pod znakiem zgody, pojednania. Nie tylko Święta ale i te wszystkie dni w których zmuszeni jesteśmy przebywać w swoich domach, aby uchronić się od zarazy, która dotknęła dzisiejszy świat.
– Niech Chrystus zagości w każdym ludzkim sercu i w każdej rodzinie i obdarza swymi łaskami silnej wiary, nadziei i miłości.
-Niech Chrystus Zmartwychwstały wlewa w serca wasze nadzieję płynącą z faktu Jego Zmartwychwstania, że i my zmartwychwstaniemy.
Pamiętamy w modlitwie o Was wszystkich i życzymy chociaż to trudne, radosnego świętowania zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią w Jego Zmartwychwstaniu. Bądźmy ufni i mocni. Bóg jest z nami.
Pragniemy również tą drogą bardzo gorąco podziękować tym wszystkim, którzy pamiętają o naszym kościele i klasztorze i wspierają nas modlitwą oraz materialnie przesyłając ofiary. Ogromnie jesteśmy wdzięczni za ten gest, serca który z pewnością Bóg widzi i nagrodzi. Bóg zapłać.

o. Antoni Kluska, proboszcz