XXXII Niedziela Zwykła – 07.11.2021 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie bł. Jana Dunsa Szkota, kapłana;
– we wtorek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
– w środę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
– w czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, a także 103 rocznica odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny.
– w piątek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
– w sobota – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;
2. Trwa miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki na wypominki listopadowe i roczne. Bardzo prosimy aby czytelnie wypisać imiona zmarłych, których polecamy Bogu podczas modlitwy różańcowej przez cały miesiąc listopad od poniedziałku do soboty o godz. 17.20, a także podczas Mszy świętej o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.00. Wypominki można składać w zakrystii.
3. Odpust, który można było uzyskać nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada został przedłużony na cały miesiąc. Szczegóły na naszej stronie internetowej www.zakopane.bernardyni.pl
4. Kolejne spotkanie formacyjne dla uczniów z klasy 6 i 7 przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w grudniu.
5. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Śp. Andrzej Zubek, Śp. Elżbieta Hampshire i Śp. Elżbieta Koniuszy. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
6. Przypominamy, że po wejściu do kościoła dezynfekujemy ręce a także zakrywamy usta i nos za pomocą maseczki.
7. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz św. Antoniego patrona naszej świątyni.