XXVIII Niedziela Zwykła – 13.10.2019

XXVIII Niedziela Zwykła – 13.10.2019


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktor Kościoła;
– w środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
– w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bp. i męczennika;
– w piątek – święto św. Łukasza, Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
– w sobotę – wspomnienie św. Piotra z Alkantary, kapłana;
– w niedziele – Uroczystość św. Jana Kantego, Głównego Patrona Archidiecezji;
2. Zapraszamy na modlitwę różańcową. W dni powszednie o godz. 17.20, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17.00. W poniedziałek i w piątek do odmawiania różańca zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i dzieci z naszej parafii.
3. W środę, 16 października – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – podczas różańca będziemy dziękować Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosić o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
4. Dzisiaj swoimi ofiarami możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II.
5. W poniedziałek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede wszystkim gorącą modlitwą.
6. W przedsionku kościoła są wystawione kartki na których wypisujemy (wyraźnie) imiona i nazwiska zmarłych na wypominki miesięczne i roczne. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii.
7. ZAPRASZAMY do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny w dniu 19 października – w 35 rocznicę męczeńskiej śmierci Kapelana Solidarności Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
W Programie:
17.20 – Różaniec w intencji Ojczyzny.
18.00 – Msza święta błagalna o rychłą kanonizację Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki
19.00 – Modlitwa za ofiary terroru komunistycznego i zmarłych członków NSZZ Solidarność, (przed obeliskiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki).
Spotkanie integracyjne w sali im. ks. Jerzego Popiełuszki
8. W niedzielę 20 października przy naszym kościele będą kwestować wolontariusze na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy każdego, kto jest otwarty na człowieka cierpiącego o wsparcie tej akcji i hojne datki na potrzeby Hospicjum, które prowadzi domową opiekę nad ludźmi terminalnie chorymi.
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz Św. Antoniego patrona naszej świątyni.