XXIX Niedziela Zwykła – 20.10.2019

XXIX Niedziela Zwykła – 20.10.2019


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– dzisiaj – rozpoczyna się Tydzień Misyjny;
– w poniedziałek – wspomnienie Jakuba Strzemię, biskupa;
– we wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża;
– w środę – święto Jana Kapistrana, założyciela naszej prowincji;
2. Zapraszamy na modlitwę różańcową. W dni powszednie o godz. 17.20, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17.00. W poniedziałek i w piątek do odmawiania różańca zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i dzieci z naszej parafii.
3. W przedsionku kościoła są wystawione kartki na których wypisujemy (wyraźnie) imiona i nazwiska zmarłych na wypominki miesięczne i roczne. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii.
4. Za wszystkie dusze polecane naszej modlitwie w wypominkach przez cały miesiąc listopad od poniedziałku do soboty odprawiamy o godz. 17.20 różaniec z wypominkami i o godzinie 18.00 Mszę św. Gregoriańską (w niedziele Msza święta o godz. 17.00).
5. W przyszłą niedziele o godz. 19.00 będziemy sprawować Msze świętą w intencji naszej Ojczyzny.
6. Dzisiaj przy naszym kościele kwestują wolontariusze na rzecz domowego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Hospicjum prowadzi domową opiekę nad nieuleczalnie chorymi i niesie im codzienną pomoc. Nie można tej pomocy przerwać, ani jej w przyszłości odmówić. Dlatego prosimy o wsparcie tej akcji, wierzymy w Państwa ofiarność i prosimy o nią.
7. Zapraszamy parafian i przyjaciół modlących się w naszym kościele do czytania mszalnych fragmentów Biblii w czasie codziennej Liturgii. Swoją gotowość prosimy zgłaszać w zakrystii. Zachęcamy również do dołączenia do Służby Liturgicznej, oraz do innych wspólnot działających przy naszej parafii.
8. Informujemy wszystkich zainteresowanych, że przy naszym klasztorze powstaje Parafialne Wsparcie Edukacyjne, które będzie udzielać pomocy w nauce (wyrównywanie braków, doskonalenie umiejętności w zakresie języka polskiego, geografii i innych przedmiotów) w systemie korepetycji indywidualnych. Zajęcia będą się odbywały w sali Ks. Jerzego Popiełuszki przy klasztorze. Zapraszamy nauczycieli wolontariuszy do współpracy i zachęcamy młodzież do korzystania z tej formy pomocy edukacyjnej. Zgłoszenia w zakrystii lub telefonicznie na numer 667 151 705. Przy zgłoszeniu należy podać szkołę, klasę i przedmiot.
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz Św. Antoniego patrona naszej świątyni.