XXII Niedziela Zwykła – 03.09.2023 r.

XXII Niedziela Zwykła – 03.09.2023 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w piątek – święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny;
– w sobotę – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy;
2. W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i trenerów na Mszę św. o godz. 8.00 ze Szkoły Podstawowej nr 3 i o godz. 10.00 ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Życzymy wszystkim „Szczęść Bożę” w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 7.00 – modlić się będziemy o nowe, dobre i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
4. Spotkanie dla kandydatów na ministranta oraz tych, którzy pragną służyć przy ołtarzu Chrystusa Pana w niedziele o godz. 9.30 w zakrystii.
5. Msza święta z udziałem dzieci w naszym Sanktuarium jest sprawowana w niedzielę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci z naszej parafii i te które w naszej świątyni przygotowują się do przyjęcia sakramentów.
6. W niedzielę 10 września, po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
4. Zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej do udziału w grupie duszpasterskiej: „Czwartkowe spotkania z Panem Bogiem”. Pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie odbędzie się w czwartek 14 września o godz. 15.00 w salce przy klasztorze. Spotkania prowadzi s. Wenancja. Podczas tych spotkań dzieci poznają Pana Boga poprzez: śpiew, zabawę, wspólnotę, modlitwę i wycieczki.
8. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na misje. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
9. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza do udziału w pielgrzymce rodzin Archidiecezji Krakowskiej do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę 17 września.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.