XXII Niedziela Zwykła – 01.09.2019

XXII Niedziela Zwykła – 01.09.2019


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
– w niedziele – wspominamy NARODZENIA NMP;
2. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na nasze misje.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 7:00 – modlić się będziemy o nowe, dobre i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek o godz. 7:00 Msza św. za wszystkich chorych i cierpiących z naszej parafii. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Spowiedź w czasie Mszy św. o godz. 7:00 i wieczorem od godz. 17:30.
4. Jutro tj. 2 września Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego 2019/2020 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3 – o godz. 8.00, a dla młodzieży z Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego – o godz. 9.00. Zapraszamy do udziału we Mszy św. dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, trenerów, katechetów i wszystkich pracowników Szkół. Życzymy wszystkim „Szczęść Bożę” w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:30 spotkanie członków FZŚ.
6. Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski oraz Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zapraszają rodziny, osoby samotne, siostry zakonne oraz kapłanów, do wzięcia udziału w XXVII Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Odbędzie się ona 8 września 2019 r., a jej hasłem będą słowa Oblubieniec jest z wami zaczerpnięte z napisanego przed dwudziestu pięciu laty Listu do rodzin św. Jana Pawła II. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. Następnie o godz. 11.00 przy ołtarzu polowym zgromadzimy się na Mszy św. w intencji rodzin i małżeństw naszej archidiecezji, której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.
7. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki patrona naszej parafii św. Antoniego.
8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Marta Kamińska, Jan Głowacki, Janina Gąsienica Łuszczek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….