XXI Niedziela Zwykła – 27.08.2023 r.

XXI Niedziela Zwykła – 27.08.2023 r.


1. Serdecznie witamy wszystkich turystów i gości, którzy na terenie naszej zakopiańskiej parafii przeżywają czas urlopów i wakacji. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz odnowy sił fizycznych i duchowych.
2. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
– we wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
– w sobotę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 7.00 Msza św. za wszystkich chorych i cierpiących z naszej parafii. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź w czasie Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem od godz. 17.30. Zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi dzieci i młodzież.
4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic Różańca świętego.
5. Msza święta za Ojczyznę z racji rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych będzie sprawowana w naszym Sanktuarium dziś o godzinie 19.00.
6. 31 sierpnia w 43 rocznice podpisania Porozumień Sierpniowych delegacja Solidarności Zakopiańskiej i Nowotarskiej wraz z kapelanem o. Antonim uda się do Krakowa na Wawel, aby wziąć udział we Mszy św. pod przewodnictwem ks. abp Marka Jędraszewskiego i w głównych uroczystości Solidarności Małopolskiej upamiętniających ten dzień.
7. W przyszłą niedziele będziemy zbierać ofiary do puszek na misje.
8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele życzymy dobrego tygodnia.