XX Niedziela Zwykła – 18.08.2019

XX Niedziela Zwykła – 18.08.2019


1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich turystów i gości, którzy na terenie naszej zakopiańskiej parafii przeżywają czas urlopów i wakacji. Życzymy wszystkim dobrego wypoczynku i odnowy sił fizycznych i duchowych.
2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
– we wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
– w środę– wspomnienie św. Piusa X, papieża;
– w czwartek – wspomnienie NMP, Królowej;
– w sobotę – ŚWIĘTO ŚW. BARTŁOMIEJA, APOSTOŁA;
– w niedziele – wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona FZŚ;
3. Przypominamy, że w naszym kościele jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy by, choć na chwilę przybyć i oddać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu i powierzyć Mu wszystkie sprawy i troski naszego serca.
4. W przyszłą niedzielę w kościele św. Rodziny w Zakopanem zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 15.00. Natomiast my zapraszamy do naszego kościoła 31 sierpnia tj. w sobotę w 39 rocznicę podpisania porozumień Gdańskich na Mszę św. o godzinę 18.00, którą będziemy sprawować w intencji naszej Ojczyzny i w intencji członków ‘”Solidarności” żyjących i zmarłych.
5. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę. O wszystkich naszych dobroczyńcach pamiętamy w modlitwach.
6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice czy jubileusze, składamy nasze serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.