XIX Niedziela Zwykła – 11.08.2019

XIX Niedziela Zwykła – 11.08.2019


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej;
– w środę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika;
– w czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu Msze św. w naszej świątyni jak w niedziele. Zgodnie z tradycją na każdej Mszy św. będziemy błogosławić zioła i kwiaty, przyniesione do kościoła.
w piątek – wspomnienie św. Beatrycze Silvy, dziewicy;
– w sobotę – święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej;
2. We wtorek w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczyna się Odpust ku czci Wniebowzięcia NMP i potrwa do przyszłej niedzieli. W piątego o godz. 15.00 będzie miała miejsce procesja Zaśnięcia NMP, a w niedziele o godz. 7.00 rozpocznie się procesja Wniebowzięcia NMP, która zakończy się uroczystą Mszą św. o godz. 11.00. Szczegółowy program odpustu kalwaryjskiego zamieszczony jest w gablocie. Zachęcamy do pielgrzymowania w tych dniach do Kalwarii Zebrzydowskiej.
3. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Kalwarii Zebrzydowskiej.
4. Przypominamy, że w naszym kościele jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy by, choć na chwilę przybyć i oddać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu i powierzyć Mu wszystkie sprawy i troski naszego serca.
5. Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Życzymy wszystkim gościom i turystom przebywającym na terenie naszej parafii i miasta, dobrego wypoczynku oraz odnowienia sił duchowych i fizycznych. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej.