XIV Niedziela Zwykła – 07.06.2024 r.

XIV Niedziela Zwykła – 07.06.2024 r.


1. Serdecznie witamy wszystkich parafian, turystów i gości, którzy na terenie naszej zakopiańskiej parafii przeżywają czas urlopów i wakacji. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz odnowy sił fizycznych i duchowych.
2. W naszym Sanktuarium jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy by, choć na chwilę przybyć i oddać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu i powierzyć Mu wszystkie sprawy i troski naszego serca.
3. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem, który prowadzi wspólnota „Żywego Różańca” jest odmawiany codziennie w naszym Sanktuarium o godz. 17.20.
4. W tradycji Kościoła miesiąc lipiec poświęcony jest Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Z tej racji na zakończenie adoracji o godz. 17.50 odmawiamy litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa, zanurzając wszystkie nasze codzienne sprawy, problemy, całą naszą parafię i Ojczyznę, prosząc o wybawienie od wszelkiego zła.
5. W każdy wtorek po porannej i wieczornej Mszy świętej odprawiamy nabożeństwo do świętego Antoniego z odczytaniem próśb i podziękowań, które można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.
6. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – święto św. Jana z Dukli, kapłana;
– we wtorek – wspomnienie św. męczenników Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy;
– w środę – wspomnienie św. Weroniki Giuliani, dziewicy;
– w czwartek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
– w piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
– w sobotę – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
6. Wszystkich mężczyzn, którzy myślą o powołaniu zakonnym, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań przez stronę internetową powolanie.bernardyni.pl lub media społecznościowe duszpastertwa.
7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.