XIII Niedziela Zwykła – 30.06.2024 r.

XIII Niedziela Zwykła – 30.06.2024 r.


1. Serdecznie witamy wszystkich parafian, turystów i gości, którzy na terenie naszej zakopiańskiej parafii przeżywają czas urlopów i wakacji. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz odnowy sił fizycznych i duchowych.
2. W naszym Sanktuarium jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy by, choć na chwilę przybyć i oddać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu i powierzyć Mu wszystkie sprawy i troski naszego serca.
3. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem, który prowadzi wspólnota „Żywego Różańca” jest odmawiany codziennie w naszym Sanktuarium o godz. 17.20.
4. W każdy wtorek po porannej i wieczornej Mszy świętej odprawiamy nabożeństwo do świętego Antoniego z odczytaniem próśb i podziękowań, które można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.
5. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w środę – święto św. Tomasza, Apostoła;
– w czwartek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie;
– w sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 7.00 – modlić się będziemy o nowe, dobre i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek o godz. 7.00 Msza św. za wszystkich chorych i cierpiących z naszej parafii. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź w czasie Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem od godz. 17.30. Zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi dzieci i młodzież.
7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic Różańca świętego.
8. Wszystkich mężczyzn, którzy myślą o powołaniu zakonnym, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań przez stronę internetową powolanie.bernardyni.pl lub media społecznościowe duszpastertwa.
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.