XI Niedziela Zwykła – 14.06.2020 r.

XI Niedziela Zwykła – 14.06.2020 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie błogosławionej Jolanty, zakonnicy;
– w czwartek – wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
– w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
– w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny;
2. Pragniemy poinformować, że metropolita krakowski abp. Marek Jędraszewski 9 sierpnia przybędzie do naszej parafii, aby podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 11.30 odczytać dekret o ustanowieniu naszego kościoła Sanktuarium św. Antoniego z Padwy.
3. Przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej, od tej pory zobowiązani jesteśmy do uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej, pod sankcją grzechu ciężkiego. Metropolita krakowski udzielił dyspensy tylko dla: osób w wieku 65 lat i więcej, wiernych z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Przypominamy, że nadal po wejściu do kościoła dezynfekujemy ręce a także zakrywamy usta i nos za pomocą maseczki lub części odzieży.
4. Informujemy, że Msza Święta z udzieleniem Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 21 czerwca o godz. 11.30 i 14.00. Bardzo prosimy parafian, aby w tym dniu wybrać inną godzinę Mszy świętej.
5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej świątyni są odprawiane w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w czasie oktawy Bożego Ciała.
6. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na nasze misje. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
7. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej oraz św. Antoniego patrona naszej świątyni.