VI Niedziela Wielkanocy – 05.05.2024 r.

VI Niedziela Wielkanocy – 05.05.2024 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – święto świętych Filipa i Jakuba, apostołów;
– we wtorek – przypada IV Tydzień Nowenny przed Uroczystością Św. Antoniego z Padwy, patrona naszego Sanktuarium. Msza święta z kazaniem o godz. 18.00. W tym roku do uroczystości duchowo przygotowuje nas ojciec Andrzej Kulczycki z zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych.
– w środę – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
2. W naszym Sanktuarium jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy by, choć na chwilę przybyć i oddać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu i powierzyć Mu wszystkie sprawy i troski naszego serca.
3. Trwa miesiąc maj, w którym oddajemy szczególną cześć Matce Bożej. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem, który prowadzi wspólnota „Żywego Różańca” jest odmawiany o godz. 17.00. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszej świątyni w dni powszednie o godz. 17.30 i w niedziele o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
4. Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski zaprasza na tradycyjną procesję z Wawelu na Skałkę w niedzielę 12 maja o godz. 9.00.
5. Wszystkich mężczyzn, którzy myślą o powołaniu zakonnym, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań przez stronę internetową powolanie.bernardyni.pl lub media społecznościowe duszpastertwa.
6. Wszystkim parafianom, dobroczyńcom, gościom i sympatykom naszego Sanktuarium i klasztoru składamy nasze serdeczne życzenia dobrego wypoczynku, odnowy sił duchowych i fizycznych.