V Niedziela Wielkanocy – 02.05.2021 r.


1. Przypominamy, że po wejściu do kościoła dezynfekujemy ręce, a także zakrywamy usta i nos za pomocą maseczki.
2. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej patronki Polski. W tym dniu Msze św. jak w niedzielę. (7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 17:00, 19:00)
– we wtorek – wspomnienie św. Floriana, męczennika. Czwarty wtorek nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy, patrona naszego SANKTUARIUM. Msza święta z kazaniem o godz. 18.00.
– w czwartek – święto świętych Filipa i Jakuba, apostołów;
– w sobotę – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
3. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni są odprawiane w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 7.00 – modlić się będziemy o nowe, dobre i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek o godz. 7.00 Msza św. za wszystkich chorych i cierpiących z naszej parafii. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź w czasie Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem od godz. 17.30. Zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi dzieci i młodzież.
5. Zbliża się uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. W tym roku ze względu na stan epidemii tradycyjna procesja nie odbędzie się. Jednak bardzo serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy świętej w niedzielę 9 maja sprawowanej o godz. 10.00 na Ołtarzu Trzech Tysiącleci na Skałce pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, Metropolity Warmińskiego.
Tych, którzy z racji na ograniczenia sanitarne nie będą mogli uczestniczyć w tej Eucharystii, zachęcamy do włączenia się do wspólnej modlitwy dzięki transmisji w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej.
6. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej oraz św. Antoniego patrona naszej świątyni i parafii.
7. W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty Śp. Irenę Marasek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie… .