Uroczystość Świętej Rodziny – 29.12.2019

Uroczystość Świętej Rodziny – 29.12.2019


1. Przeżywamy oktawę Uroczystości Narodzenia Pańskiego, która jest przedłużeniem radości z przyjścia na świat Chrystusa Pana. Niech ten szczególny czas zostawi w naszych sercach ślad dobra i miłości.
2. Dzisiaj o godz. 19.00 Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Eucharystii spotkanie opłatkowe dla członków Zakopiańskiej i Nowotarskiej Solidarności.
3. Kolęda Parafialna
W piątek 3 stycznia rozpoczniemy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie zwane Kolędą. Kapłan przychodzi w imieniu Chrystusa, aby pobłogosławić nasze rodziny i mieszkania. Na jego przyjście przygotujmy stół nakryty białym obrusem, świece, krzyż, Pismo Święte, wodę święcona i kropidło, oraz zeszyty do religii dzieci i młodzieży. Postarajmy się, aby była obecna cała rodzina.

Plan Kolędy Parafialnej:
3.01. Piątek: od godz. 15.00 : Bulwary Słowackiego i ul. Karłowicza;
4.01. Sobota: od godz. 10.00 : Jaszczurówka;
7.01. Wtorek: od godz. 16.00 : ul. Droga na Bystre;
08.01. Środa: od godz. 16.00 : ul. Balzera;
09.01. Czwartek: od godz. 16.00 : ul. Brzozowskiego, ul. Broniewskiego i KBK;
10.01. Piątek: od godz. 16.00 : Bory i ul. Droga na Antałówkę i Koziniec;
11.01. Sobota: od godz. 10.00 : Droga do Olczy numery parzyste i nieparzyste;

4. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy przeżywać:
– we wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godz. 17.30, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.
– w środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego Bernardyńskiego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej. W imieniu braci kleryków i profesorów składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
– w I czwartek – wspomnienie świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i Doktorów Kościoła. Podczas Mszy św. o godz. 7.00 modlić się będziemy o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
– w I piątek – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus, podczas Mszy św. o godz. 7.00 modlić się będziemy za chorych i cierpiących parafian. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.
5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic Różańca świętego.
6. 6 stycznia na Mszy świętej o godzinie 11.30 poświęcimy baldachim wykonany przez siostry Westiarki z Krzeptówek – dar dzieci I Komunijnych, obecnie uczęszczających do piątej klasy.
7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, czy jubileusze składamy serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.