Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 1.01.2023 r.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 1.01.2023 r.


1. Dziś Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy wszelkiej pomyślności: zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg błogosławi i udziela swej łaski za wstawiennictwem Maryi Bożej Rodzicielki.

2. Dzisiaj 56 Światowy Dzień Pokoju. Pamiętajmy o modlitwie w intencji pokoju w naszej Ojczyźnie i na całym świecie oraz o pokojowe zakończenie konfliktu na Ukrainie.
3. Ofiary zebrane dziś na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej. W imieniu braci kleryków i profesorów składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
4. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;
– we wtorek – wspomnienie Najświętszego imienia Jezus;
– w piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli. W tym dniu Mszę święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na wsparcie naszych bernardyńskich misjonarzy.
– w sobotę o godz. 17.20 różaniec w intencji naszej Ojczyzny.
5. W środę 4 stycznia rozpoczniemy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie zwane Kolędą. Kapłan przychodzi w imieniu Chrystusa, aby pobłogosławić nasze rodziny i mieszkania. Na jego przyjście przygotujmy stół nakryty białym obrusem, świece, krzyż, Pismo Święte, wodę świeconą i kropidło, oraz zeszyty do religii dzieci i młodzieży. Postarajmy się, aby była obecna cała rodzina.
Plan Kolędy:
4.01. Środa: od godz. 1500 : Bulwary Słowackiego i ul. Karłowicza;
5.01. Czwartek: od godz. 1500 : ul. Balzera;
7.01. Sobota: od godz. 1000 : Jaszczurówka, Bory;
09.01. Poniedziałek: od godz. 1500 : ul. Droga na Bystre;
10.01. Wtorek: od godz. 1500 : ul. Brzozowskiego, ul. Broniewskiego i KBK;
11.01. Środa: od godz. 1500 : ul. Droga na Antałówkę, Koziniec; Droga do Olczy numery nieparzyste;
12.01. Czwartek: od godz. 1500 : Droga do Olczy numery parzyste;
6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.