Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 1.01.2021 r.


Drodzy goście, parafianie, dobrodzieje! Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, którą rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2021, kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Bóg, który wszedł w ówczesną rzeczywistość rodziny i społeczeństwa, niech sprawi, by każdy dzień nowego roku był pełen Jego błogosławieństwa. Niech uczyni nas bardziej kochającymi i otwartymi na Niego i każdego człowieka. Bożego Nowego Roku!

1. Nowy rok Pański rozpoczynamy uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Za Jej wstawiennictwem pragniemy prosić Boga o opiekę i błogosławieństwo dla naszych rodzin, ojczyzny i całego świata.

2. W trosce o zdrowie parafian, pragniemy poinformować, (jak wiele innych parafii), że w tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy i odwiedzin rodzin naszej parafii po domach.
W zamian serdecznie zapraszamy parafian ulicami, na Mszę świętą kolędową, którą będziemy sprawowali w Waszej intencji o godzinie 18.00. Po Eucharystii będziemy rozdawać pamiątkowe książeczki kolędowe, obrazki oraz kadzidło i kredę a także pobłogosławimy przyniesioną przez Was wodę.

Program Mszy świętych:
7.01. Czwartek: ul. Bulwary Słowackiego i ul. Karłowicza
8.01. Piątek: ul. Balzera cała
9.01. Sobota: ul. Brzozowskiego, ul. Broniewskiego i KBK
11.01. Poniedziałek: Jaszczurówka – cała
12.01. Wtorek: Droga na Bystre, Bory i ul. Droga na Antałówkę i Koziniec
13.01. Środa: Droga do Olczy numery parzyste
14.01. Czwartek: Droga do Olczy numery nieparzyste

Jeśli ktoś z tej racji chciałby złożyć ofiarę kolędową, będzie to mógł zrobić składając ofiarę w kopercie na tacę w czasie Mszy św. Będziemy bardzo wdzięczni za Waszą pomoc na rzecz Sanktuarium i klasztoru.

3. Dziś możemy uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Oprócz odmówienia hymnu konieczne jest spełnienie zwykłych warunków odpustu, to znaczy musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Skorzystajmy z tego daru Kościoła.

4. W południe, za pośrednictwem mediów, możemy przyjąć specjalne błogosławieństwo papieża urbi et orbi (miastu i światu).

5. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej. W imieniu braci kleryków i profesorów składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

6. Pragniemy serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionym roku na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.