Święto Chrztu Pańskiego – 09.01.2022 r.

Święto Chrztu Pańskiego – 09.01.2022 r.


1. Przeżywamy dziś Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Narodzenia Pańskiego; jednak według zwyczaju w Polsce, można nadal śpiewać kolędy, a szopki i choinki mogą pozostać w naszych domach i kościołach do dnia 2 lutego.
2. W trosce o zdrowie parafian, pragniemy poinformować, (jak wiele innych parafii), że w tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy i odwiedzin rodzin naszej parafii po domach.
W zamian serdecznie zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą i błogosławieństwem kolędowym o godzinie 18.00, która będzie sprawowana za parafian z poszczególnych ulic. Po Eucharystii będziemy rozdawać obrazki oraz kadzidło i kredę a także pobłogosławimy przyniesioną przez Was wodę.

Program Mszy świętych:
10.01. Poniedziałek: ul. Brzozowskiego, ul. Broniewskiego i KBK
11.01. Wtorek: Jaszczurówka – cała
12.01. Środa: Droga na Bystre, Bory i ul. Droga na Antałówkę i Koziniec
13.01. Czwartek: Droga do Olczy numery parzyste
14.01. Piątek: Droga do Olczy numery nieparzyste

Jeśli ktoś z tej racji chciałby złożyć ofiarę kolędową, będzie to mógł zrobić składając ofiarę w kopercie na tacę w czasie Mszy św. Będziemy bardzo wdzięczni za Waszą pomoc na rzecz Sanktuarium i klasztoru.
3. Uczniów z klasy siódmej zapraszamy na kolejne spotkanie przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania w poniedziałek o godz. 18.45.
4. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki patrona naszej parafii św. Antoniego. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej.
5. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Śp. Jolanta Jackowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie… .