Rocznica Podpisania Porozumień

Rocznica Podpisania Porozumień


31 sierpnia w 41 rocznice podpisania Porozumień Gdańskich delegacja Solidarności Zakopiańskiej i Nowotarskiej wraz z kapelanem o. Antonim wzięła udział w uroczystej Mszy świętej na Wawelu pod przewodnictwem ks. abp Marka Jędraszewskiego.

https://open.spotify.com/episode/02K01vbcRL4ALtoCmY47AP?si=YRkGeAy1T1iBUZaS9TXsHQ&dl_branch=1

Po zakończeniu Mszy świętej uczestnicy uroczystości zeszli na Plac im. o. Studzińskiego, gdzie pod Krzyżem Katyńskim uczczono pamięć niedawno zmarłego Wojciecha Grzeszka, byłego przewodniczącego Rady Regionu Małopolskiego oraz oddano hołd wszystkim walczącym o wolność i niepodległość naszego kraju. – Jak każdego roku wspominamy ludzi z tamtych lat, którzy nie bali się marzyć o wolnej i niepodległej Polsce, narażających swoje zdrowie, a nawet życie w walce o taką właśnie Polskę – mówił Adam Lach, przewodniczący Zarządu Regionu. – Dziś mija 41 lat od podpisania Porozumień Sierpniowych i widzimy, że „Solidarność” jest dalej potrzebna Polsce, jest potrzebna wszystkim Polakom.

Przewodniczący Regionu przypomniał też, że na sztandarach naszego Związku widnieje napis „Bóg. Honor. Ojczyzna” i właśnie w oparciu o te wartości powstała nasza „Solidarność” w 1980 roku i tych wartości musimy bronić. To dzięki wierności tym wartościom udało się nam obalić komunizm, dzięki nim odzyskaliśmy niepodległość. – Wierzę, że wszyscy, tak jak teraz tu jesteśmy, będą gotowi do walki w obronie tych ideałów, tych wartości stanowiących fundament wolnej Polski. – dodał przewodniczący Regionu.

Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu „Solidarności” oraz ułożenie krzyża z zapalonych białoczerwonych zniczy.

DSC_5497

za: www.solidarnosc.krakow.pl