Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 09.04.2023 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 09.04.2023 r.


1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy wszystkim drogim Parafianom oraz Gościom złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus wprowadzi pokój, miłość i radość do Waszych domów, rodzin i miejsc pracy. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
2. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za udział w Triduum Paschalnym. Dziękujemy br. Januaremu i o. Konstancjuszowi za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bardzo serdecznie dziękujemy Ministrantom, Młodzieży, Różą Różańcowym, Siostrą Zakonnym, Panią niosącym feretrony, Panu Organiście oraz Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie świętych dni miała piękną i godną oprawę. Nasze podziękowanie składamy również Straży przy Grobie Pana Jezusa – członkom naszej parafialnej Asysty Góralskiej. Niech Chrystus Zmartwychwstały wynagradza wasz trud i pracę, oraz obdarza potrzebnymi łaskami.
3. Jutro drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego, porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
4. We wtorek przypada I Tydzień Nowenny przed Uroczystością Św. Antoniego z Padwy, patrona naszego SANKTUARIUM. Msza święta z kazaniem o godz. 18.00.
5. W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wszystkie dni oktawy posiadają bowiem taki sam walor jak Niedziela Zmartwychwstania. Okres ośmiu dni traktowany jest jak jeden dzień, jako jedno święto. Następna niedziela jest II Niedzielą Wielkanocną czyli Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 11.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.