Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 09.06.2019

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 09.06.2019


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W tym dniu Msze św. o godz. 7:00; 9:00 i 18:00;
– we wtorek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła oraz 9 tydzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego patrona naszej parafii;
– w środę – wspomnienie błogosławionych męczenników: Anastazego Pankiewicza, kapłana naszej prowincji bernardyńskiej i 107 Towarzyszy,
– w czwartek – Uroczystość św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła;
– w piątek – wspomnienie błog. Michała Kozala, biskupa i męczennika
– w sobotę – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy;
– w niedziele – Uroczystość Najświętszej Trójcy;
2. W czwartek 13.06. będziemy przeżywać parafialny odpust ku czci św. Antoniego z Padwy. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godz.: 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Na Mszę św. o godz. 16:00 zapraszamy Rodziców z małymi dziećmi, nad którymi wzywać będziemy Bożego Błogosławieństwa. Wszystkich parafian i gości zapraszamy do udziału w naszym parafialnym święcie, szczególnie na Mszę św. o godzinie 18:00 z udziałem księży z dekanatu. Przez cały dzień Słowo Boże będzie głosił o. Wojciech Frączek z Kalwarii Zebrzydowskiej. W przedsionku kościoła będą wystawione Modlitewniki z modlitwami do świętego Antoniego z Padwy patrona klasztoru i parafii. Można będzie je zabrać ze sobą, aby korzystać z nich w domu i podczas nabożeństw wtorkowych w naszym kościele.
3. W środę w przeddzień odpustu na Msze świętą wieczorną zapraszamy tradycyjnie pary małżeńskie obchodzące swoje Jubileusze. Dziękować będziemy Bogu za wspólnie przeżyte lata. Bardzo prosimy o zgłoszenie par małżeńskich w zakrystii.
4. W czwartek swoje imieniny obchodzi o. Antoni Kluska, proboszcz i o. Emil Basak. Z tej racji życzymy im dużo zdrowia, radości i pokoju serca, Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, opieki św. Franciszka oraz swojego Patrona i wiele radości ze służby w kapłaństwie i Zakonie. Za wszelkie prace, życzliwość i dobroć składamy serdeczne podziękowania. Otoczmy Solenizantów, o. Antoniego i o. Emila naszą modlitwą. Zapraszamy na Mszę świętą imieninową, w czwartek o godz. 18:00.
5. Nasza parafia organizuje 30 czerwca pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej aby podziękować Królowej Polski za 30 lat suwerenności Ojczyzny i przeprosić Ją za wszelkie zniewagi i niewierności, jakich doznaje od Polaków. Przewidywany koszt 30 zł. Wyjazd spod kościoła oo. Bernardynów o godz. 7:00. W programie Msza święta i Dróżki Pana Jezusa. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy świętej.
7. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej świątyni są odprawiane w dni powszednie po Mszy o godz. 18:00 i w niedziele o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
8. W przyszłą niedziele będziemy zbierać ofiary do puszek na misje.
9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.