IV Niedziela Wielkanocy – 30.04.2023 r.

IV Niedziela Wielkanocy – 30.04.2023 r.


IV Niedziela Wielkanocna jest obchodzona w Kościele Katolickim jako Niedziela Dobrego Pasterza – dzień szczególnej modlitwy o powołania. Prosimy o modlitwę za młodych, których Bóg wzywa do życia kapłańskiego lub zakonnego, o odwagę w pójściu za głosem Boga, a także za nas, o niegasnącą wierność powołaniu i siłę w codziennym życiu zakonnym. Wszystkich mężczyzn, którzy myślą o powołaniu zakonnym, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań przez stronę internetową powolanie.bernardyni.pl lub media społecznościowe duszpastertwa.
1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
– w środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej patronki Polski. W tym dniu Msze św. jak w niedzielę. (7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00)
– w czwartek – wspomnienie św. Floriana, męczennika;
– w piątek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka;
– w sobotę – święto świętych Filipa i Jakuba, apostołów;
2. Jutro rozpoczyna się miesiąc Maj, w którym oddajemy szczególną cześć Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w naszej świątyni w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
3. We wtorek przypada IV Tydzień Nowenny przed Uroczystością Św. Antoniego z Padwy, patrona naszego Sanktuarium. Msza święta z kazaniem o godz. 18.00.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 7.00 – modlić się będziemy o nowe, dobre i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek o godz. 7.00 Msza św. za wszystkich chorych i cierpiących z naszej parafii. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź w czasie Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem od godz. 17.30. Zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi dzieci i młodzież.
5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic Różańca świętego.
6. Dziś zbieramy ofiary do puszek na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
7. Wszystkim parafianom, dobroczyńcom, gościom i sympatykom naszego Sanktuarium i klasztoru składamy nasze serdeczne życzenia dobrego wypoczynku, odnowy sił duchowych i fizycznych.