III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023 r.

III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023 r.


1. Zapraszamy na nabożeństwa Pasyjne odprawiane w naszej świątyni w Wielkim Poście:
– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po Mszy św. o godz. 11.30.
– Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.20, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00.
– Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 15.00.
2. Msza święta dla dzieci w naszym Sanktuarium jest sprawowana w niedzielę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci z naszej parafii i te które w naszej świątyni przygotowują się do przyjęcia sakramentów. Zapraszamy również do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.20.
3. Uczniów z klasy ósmej i siódmej zapraszamy na kolejne spotkanie przed przyjęciem sakramentu bierzmowania w środę o godz. 18.40.
4. Nadchodzące wydarzenia w naszej parafii:
• Rekolekcje Parafialne: od 26 marca do 29 marca
• Uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania: 29 marca o godz. 15.30
• Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej: 21 maja
• Rocznica I Komunii Świętej: 28 maja
5. W zakrystii można się zaopatrzyć w „baranki” przygotowane przez Caritas na stół wielkanocny i w album upamiętniający ustanowienie naszego kościoła Sanktuarium Diecezjalnym św. Antoniego z Padwy.
6. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w naszym kościele zbiórka żywność dla rodzin potrzebujących pomocy na święta. Długoterminowe artykuły spożywcze będzie można przynieść do kosza ustawionego przy wyjściu z kościoła. Za okazaną życzliwość i pomoc składamy serdeczne podziękowanie.
7. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki patrona naszego Sanktuarium św. Antoniego. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej.