III Niedziela Wielkanocy – 14.04.2024 r.

III Niedziela Wielkanocy – 14.04.2024 r.


1. Decyzją Ojca Prowincjała i Zarządu naszej Bernardyńskiej Prowincji do naszej wspólnoty klasztornej dołączył o. Jarosław Kania. Serdecznie Go witamy w naszej wspólnocie i życzymy wiele błogosławieństwa Bożego za przyczyną św. Antoniego – patrona naszego Sanktuarium.
2. We wtorek przypada I Tydzień Nowenny przed Uroczystością Św. Antoniego z Padwy, patrona naszego Sanktuarium. Msza święta z kazaniem o godz. 18.00.
3. W przyszłą niedziele będziemy zbierać ofiary do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Kalwarii Zebrzydowskiej.
4. W związku z tym, że na terenie całej Polski dochodzi do wielu oszustw i prób wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. legendę – na „wnuczka” „członka rodziny”, „policjanta”, których ofiarami najczęściej padają osoby starsze, krakowska Policja ostrzega i apeluje o czujność i rozsądek w kontaktach z obcymi osobami.
5. W naszym Sanktuarium jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy by, choć na chwilę przybyć i oddać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu i powierzyć Mu wszystkie sprawy i troski naszego serca.
6. Codziennie o godz. 17.20 odmawiamy Różaniec przed Najświętszym Sakramentem, który prowadzi wspólnota „Żywego Różańca”.
7. Wszystkim parafianom, dobroczyńcom, gościom i sympatykom naszego Sanktuarium i klasztoru składamy nasze serdeczne życzenia dobrego wypoczynku, odnowy sił duchowych i fizycznych.