II Niedziela Zwykła – 15.01.2023 r.

II Niedziela Zwykła – 15.01.2023 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – święto świętych Berarda i Towarzyszy, męczenników;
– we wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata;
– w czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
– w sobotę – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;
2. Dzisiaj przed kościołem kwestuje rodzinę z Zoniówki poszkodowaną w pożarze domu. W imieniu rodziny składamy serdeczne Bóg zapłać za okazaną pomoc.
3. W miniony czwartek zakończyliśmy parafialną kolędę. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach i mieszkaniach. Dziękujemy za poświęcony nam czas, życzliwość i złożone ofiary na rzecz Sanktuarium i klasztoru. Jeśli ktoś w tych dniach nie mógł przyjąć księdza, a ma takie życzenie może w zakrystii umówić się na termin.
4. Burmistrz Miasta Zakopane i Parafie Zakopiańskie serdecznie zapraszają na XIV Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych pod hasłem “Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodził”. W ramach tego festiwalu zapraszamy do naszego Sanktuarium 21 stycznia w sobotę. W programie o godzinie 18.00 Msza święta, a po niej koncert zespołu „Megitza”.
5. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
6. Uczniów z klasy ósmej i siódmej zapraszamy na kolejne spotkanie przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania w niedzielę 22 stycznia. Spotkanie rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 17.00.
7. Msza święta dla dzieci w naszym Sanktuarium jest sprawowana w niedzielę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci z naszej parafii i te które w naszej świątyni przygotowują się do przyjęcia sakramentów.
8. W każdy wtorek po porannej i wieczornej Mszy świętej odprawiamy nabożeństwo do świętego Antoniego z odczytaniem próśb i podziękowań, które można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.
9. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki patrona naszego Sanktuarium św. Antoniego. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej.