I Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020 r.

I Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020 r.


1. Zapraszamy na nabożeństwa Pasyjne odprawiane w naszej świątyni w Wielkim Poście:
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po Mszy św. o godz. 11.30.
Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00.
Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 7.00 – modlić się będziemy o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek o godz. 7.00 Msza św. za wszystkich chorych i cierpiących z naszej parafii. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź w czasie Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem od godz. 17.30.
Bardzo serdecznie zapraszamy w I sobotę miesiąca o godz. 17.00 na Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca, o które prosiła Maryja w FATIMIE.
3. Przypominamy, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
4. Pragniemy już dzisiaj poinformować, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu, która przypada 22 marca.
5. Wielki Post to okazja do jałmużny, którą możemy wspierać najuboższych składając ofiary do skarbony umieszczonej na bramie.
6. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się 22 marca o godz. 10.00.
7. W przyszłą niedziele będziemy zbierać ofiary do puszek na misje.
8. Nasza parafia organizuje po raz drugi Drogę Krzyżową na Giewont 14 marca w intencji dziękczynnej w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału. Zapisy w zakrystii.
9. Dyrektor Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zakopanem informuje, że trwa nabór do zerówki i klasy pierwszej szkoły podstawowej. Szczegóły na plakacie. Nabór trwa również w Szkole Podstawowej nr. 3.
10. Zachęcamy do prenumeraty Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Różańca.
11. Młodzież zakopiańskich szkół wraz z Powiatem Tatrzańskim i Gminą Miasto Zakopane tradycyjnie organizuje obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zapraszamy wszystkich gości i mieszkańców do udziału w obchodach 2 marca wg. następującego programu:
O godz. 10.15 zbiórka pocztów sztandarowych przy Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem, o godz. 10.30 program artystyczny, o godz. 11.00 Msza Święta. Szczegóły na plakatach.
12. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem naszej zakonnej modlitwy.