X Niedziela Zwykła – 06.06.2021 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek – kolejny dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy, patrona naszego SANKTUARIUM. Msza święta z kazaniem o godz. 18.00.
– w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00;
– w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.
2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, liturgicznej służbie ołtarza, Rodzinie Żywego Różańca, Asyście Góralskiej, Kapeli Góralskiej, siostrom zakonnym, policji, Paniom i Panom niosącym feretrony, sztandary, baldachim, pani Danucie Bobak za udekorowanie feretronów. Wszystkim parafianom i gościom z całego serca dziękujemy, za tę piękną manifestację naszej wiary podczas procesji. W dalszym ciągu zapraszamy do udziału w Oktawie Bożego Ciała.
3. Przez cała oktawę Bożego Ciała nabożeństwo do NSPJ z procesja eucharystyczną jest odprawiane po Mszy św. o godz. 18.00. Bardzo prosimy rodziców, aby przez całą oktawę przybywali wraz z dziećmi komunijnymi, rocznicowymi na Mszę świętą i procesję, którą zakończymy poświęceniem wianków w czwartek. Zapraszamy również na procesję w piątek w uroczystość NSP Jezusa.
4. Dzisiaj procesja jest o godz. 18.30.
5. W niedzielę 13 czerwca będziemy przeżywać parafialny odpust ku czci św. Antoniego z Padwy.
• Na Mszę świętą o godz. 10.00 zapraszamy Rodziców z małymi dziećmi, nad którymi wzywać będziemy Bożego Błogosławieństwa.
• Na Sumie Odpustowej o godz. 11.30 złożymy życzenia imieninowe o. Antoniemu, proboszczowi z racji imienin. Po Mszy świętej procesja Eucharystyczna po placu kościelnym. Zapraszamy Asystę procesyjną do wzięcia udziału w procesji.
• Na Mszę świętą o godz. 17.00 zapraszamy pary małżeńskie obchodzące swoje Jubileusze, podczas której będziemy dziękować Bogu za wspólnie przeżyte lata. Bardzo prosimy o zgłoszenie par małżeńskich w zakrystii.
Wszystkich parafian i gości zapraszamy do udziału w naszym parafialnym święcie.
6. W niedzielę swoje imieniny obchodzi o. Antoni Kluska, proboszcz. Z tej racji życzymy mu dużo zdrowia, radości, pokoju serca, Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, opieki św. Franciszka oraz swojego Patrona i wiele radości ze służby w kapłaństwie i Zakonie. Za wszelkie prace, życzliwość i dobroć składamy serdeczne podziękowania. Otoczmy Solenizanta o. Antoniego naszą modlitwą. Zapraszamy na Mszę świętą imieninową w niedzielę o godz. 11.30, którą będzie sprawował o. Antoni.
7. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na misje. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
9. Wszystkim parafianom i gościom, sympatykom naszego Sanktuarium składamy nasze serdeczne życzenia dobrego wypoczynku i odnowy sił duchowych i fizycznych.